29 Nisan 2016 Cuma

İnceleme: Kısa Kısa


Calvin & Rihanna - This Is What You Come For | Single


Piyasa tekrara mı düştü bana mı öyle geliyor? 2011 yılı efsane We Found Love birleşimi ikiliyi 5 yıl sonra yeniden bir araya getirdi. Çıkan iş ne Calvin’in bi önceki eseri How Deep Is Your Love kadar yakalayıcı, ne Riri’nin ANTi’si kadar farklı. Risksiz, radyo çöplüğünde başarı elde edecek bir şarkı.


Zedd & Kesha - True Colors | SingleKonu Kesha olunca çıktığı günden beri destekçiyimdir. Çıkardığı iki albümle de güzel yer etmiştir bende. Taciz olaylarıyla Sony’nin baskısına maruz kalan dirrty starımızın yeni coverı önceki Kesha işlerinden oldukça farklı. Başarı elde eder mi kestiremiyorum ama, sesini yeniden duymak güzel geldi.


Aynur Aydın - Emanet Beden | Albüm


Hep elin adamlarını mı çekiştireceğiz? Bizde de bir şeyler yapmaya çalışan isimler var. Geçen yaz Günah Sevap’la tebriğimi alan hanım kızımızın 2. albümü Emanet Beden, Türk pop standartlarının çok üstünde olmakla beraber, adı gibi biraz Emanet durmuş. 10 şarkı ve 2 versiyondan oluşan albüm Diğer Yanım, 1 Dakika, Damla Damla gibi oldukça başarılı eserlere sahip. Diğer şarkılarrrr eh. 


Drake - VIEWS | Albüm


Şimdi hip hop ayrı bir kültür, çok da olayın özünü bilmem ama, Drake, Jay Z, Kanye, ne bileyim Kid Cudi falan daha ziyade popçu geliyor bana. E sadece kadınlarla sevişmekten (kibarlaştırdım), paradan ve lüksten bahseden şarkılar popüler kültür dayatması değil de nedir? Çıktığı anda 80 ülkede bir numara olan VIEWS’den sadece Hotline Bling, U With Me?, Hype ve One Dance ritminden ötürü geçer not alıyor benden. Eleştirmenler de öve öve bitirememişler. Vardır bir hikmeti, geçiniz.


Şimdiden herkese keyifli haftasonları!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder