7 Mayıs 2016 Cumartesi

Hiç Bir Şey Eskisi Gibi Olmaz


Neden olsun ki? Neden bozulan ilişkiler eski günleri ister hiç anlamam. Eskiden yaptıklarınızdan sıkıldığınız için mutsuzsunuz zaten, yoksa nazara falan gelmediniz Nükhet.

Gitme bugün de kahve içmeye. Varsın unutsun kahveci çocuk senin yüzünü. Yazamasın adını bardağa ne olacak?

Hep seversin piknik yapmayı, bir kez bile gitmedin. E kalk git tutan mı var? Bence piknik çok da sevilen bir şey değil, sadece öğretilmişlik ya neyse.

Sevişmek için ilk adımı sen at? Ya karşılık vermezse diye korkma. Karşındaki seni öpmeyi, sevmeyi, hissetmeyi şimdi sırası değil diye reddediyorsa, o şimdi aslında her zamandır. Ha gidip de atomu parçalarken sokulmayın canım, abartmayalım.

Kapat o bilgisayarı, şak diye indir ekranı. okuyamasın gazetesini, moda blogunu. O gece de dizi izlemeyiverin. Teknoloji, yenilikten çok monotonluk sokuyor hayata. Defalarca aynı şarkıyı dinleyebilme, aynı videoyu izleyebilme,her şeyi her an elimizin altında barındırma özgürlüğü, farklı arayışlara giden yollarınıza bir bariyer, unutmayın.

Kavga çıkar. Siz hiç sırf farklı 2 kelime duyabilmek için kavga çıkardınız mı? I did. A zillion times! Valla işe de yaramıyor değil. Sinirler boşalıyor en kötü. Vazoları, telefonları kırmadan tabi. 

Terkedin. Dışarı çıkıp hava alın. Sonra geri dönün.

Daha uzar bu liste ama yanlış yollara sürüklemek istemiyorum kimseyi.

Kendinize saygınızı ve özgürlüğünüzü kaybetmeden ilişkinizi inişleriyle çıkışlarıyla yaşayın. Doya doya sevin ki, sonra içinizdeki kırıntılar sizi rahatsız etmesin.

Cumartesi Ateşi!2 yorum:

  1. Dün akşam All Nite dinledim ? Ve beğendim o_O Saturday nite fever bulaştı galiba. Hélp !

    YanıtlaSil
  2. Daaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmnnnnnnn O_o

    YanıtlaSil